Täiskasvanutele

Konsultatsioon

Konsultatsiooni käigus täpsustab füsioterapeut kliendi probleemi, viib läbi hindamise ning püüab välja selgitada probleemi algpõhjuse. Sagedasemad kaebused, millega pöördutakse füsioterapeudi poole, on näiteks valu või ebamugavustunne operatsiooni järgselt, sportides või igapäevaste tegevuste käigus (istuv tööviis, sundasendid, raskuste tõstmine, aiatööd). Vastavalt hindamise tulemusele püstitatakse füsioterapeutiline diagnoos ning planeeritakse koostöös kliendiga edasine ravi.

Kestvus: 50 min


E-konsultatsioon

Füsioterapeudi või tegevusterapeudi nõustamine e-kirja teel. Küsimus saata info@fysiomed.ee. Teenus eeldab ettemaksu pangaülekandega (a/a) . Palume lisada maksekorraldus e-kirjale.


Füsioteraapia

Füsioteraapia on taastusravi osa, mille eesmärgiks on inimese valuvaba liikumise saavutamine. Füsioterapeut tegeleb erinevate terviseküsimustega nagu vigastuste ennetus ja ravi, rühihäired, liigeste probleemid, lihasvalud. Erinevate meetodite abil (vt allpool) aitab terapeut taastada või säilitada häirunud liikumis- ja tegevusvõimet ning toetada selle kaudu kliendi valuvaba osalemist igapäeva elus.

Kestvus: 50 min


Terapeutiline harjutus

Spetsiaalselt kliendi jaoks valitud kehaliste harjutuste eesmärk on ravida või ennetada vigastusi, parandada liigeste liikuvust, lihaste jõudu või üldtervislikku seisundit. Läbimõeldud süstemaatiline treening ja ergonoomiline kehakasutus on sobiv ravi erinevate tervisekaebuste korral.


Manuaalne füsioteraapia

Siia alla kuuluvad erinevad pehmekoe teraapiad (lihaste ja nahaaluse koe mõjutamine), liigestele mõeldud manuaalteraapia võtted, lihasenergia tehnikad ehk terapeudi poolt sooritatud spetsiaalsed venitused ja lihashooldus (nt massaaž).


Ravimassaaž

Ravimassaaž keskendub lihastes asuvate valusate pingekohtade vabastamisele. Massaaži tulemusel paraneb lihaste verevarustus, venivus ning üldine enesetunne, mistõttu mõjub protseduur rahustavalt ja valuvaigistavalt. Massaaž on suurepärane viis oma keha töökorras hoidmiseks ning parim stressi leevendus ja pingemaandusviis.


Spordimassaaž

Massaažiliik, mis on mõeldud aktiivsetele spordiga tegelevatele inimestele. Massaaži abil vähendatakse treeningutega tekkinud lihaspingeid ning valmistatakse lihast ette järgmiseks treeningkorraks.


Kinesioteipimine

Taastusravis laialdaselt kasutatav kinesioteip on õhuke elastne teip, mille eesmärk on toetada tugi-liikumiselundkonna kehaomaseid taastumisprotsesse. Kinesioteipi saab kasutada liigeste stabiliseerimiseks, lihaste funktsiooni toetamiseks, verevarustuse lokaalseks ergutamiseks ja lümfivoolu parandamiseks. Paigaldatud kinesioteip ei piira keha normaalset liikumist. Kinesioteipimine annab head efekti nii alaseljavalude, õlavöötmepiirkonna pingetest tekkinud valude kui ka teiste piirkondade liiges- ja lihasvalu leevendamisel. Samuti kiirendab kinesioteip tursete alanemist ja hematoomide paranemist. Kinesioteipimise efektiivsuse tõstmiseks saab teipi kombineerida massaaži või terapeutilise harjutusega.


KÜSI NÕU või BRONEERI AEG