Loengud

Tulekul 5. mail Pärnus

Loeng-töötuba “Rasedusaegne ja sünnitusjärgne võimlemine”

Kohtumine on suunatud lapseootel naistele (alates II trimestrist), kes soovivad saada kehasõbralikke võimlemisharjutusi, millega alustada raseduse ajal ning jätkata 8 nädalat peale sünnitust. Samuti on oodatud kuulama-kaasa rääkima lapseootel naised, kellel eelmisest rasedusest või uue rasedusega on jäänud püsima või tekkinud mõni järgnev probleem – diastaas, põie probleemid, prolaps, nabasong, lihas-liigesvalud (alaselg, vaagnapiirkond).

Toimumise aeg: 5.mai
Koht: Õhtu põik 3-20, Pärnu
Kestvus: 2,5h
Maksumus: 25€ (koha tagab ettemaksuarve tasumine)
Lisainfo ja registreerimine (kuni 3. maini): info@fysiomed.ee või Fysiomedi FB leht

Loeng-töötuba on esimene omalaadne Pärnus käsitledes lapseootel naistele olulist teemat – rasedusaegne ning sünnitusjärgne füüsiline heaolu. Füsioterapeudi pilgu läbi leiavad arutlust teemad, kus fookus on ühelt poolt rasedusaegsel võimlemisel kui tervise probleeme ennetaval tegevusel ning teiselt poolt sünnitusjärgsel taastumisel. Kohtumise eesmärk on tuua naisteni teadmine:
– miks on oluline juba raseduse ajal alustada spetsiifiliste harjutustega teadlikult ja läbimõeldult,
– kuidas nii raseduse ajal kui sünnituse järgselt liikuda igapäevaselt ennast säästvalt,
– miks üldse tekivad diastaas, uriinipidamatus, nabasong, prolaps, lihas-liigesvalud,
– kuidas aitavad hingamine ning teadlik treening ennetada/ ravida selja- ja vaagnapiirkonna valu, kõhuseina nõrkusest tulenevaid probleeme ning vaagnapõhja probleeme.

Praktilises osas tehakse läbi harjutused ning osalejad saavad kaasa harjutuskava, mis on ohutu ja sobib nii raseduse ajal kui 8 nädalat peale sünnitust.

Töötuba viib läbi Fysiomedi füsioterapeut Kadri Kruusmägi, kes on spetsialiseerunud väikelaste ning naiste tervise füsioteraapiale. Pea 15 aastasele töökogemusele lastega on viimastel aastatel lisandunud süvenenud huvi rasedusaegse ja sünnitusjärgse füsioteraapia valdkonna vastu. Läbiviidav töötuba käsitleb põhilisi rasedusaegseid ja sünnitusjärgseid kaebuseid ja lahendusi ning toetub ka koolitaja enda raseduse ja sünnitusjärgse taastumise kogemusel.