Lastele

Konsultatsioon

Füsioterapeudiga on oodatud regulaarselt (1x kuus) konsulteerima kõik pered, kes soovivad lapse esimestest elukuudest kuni lapse kõndima hakkamiseni kindlustunnet, et laps omandab eakohased oskused õigeaegselt ja ilma patoloogilise mustrita. Kohtumise käigus hindab terapeut lapse liigutuslikku sooritust, vajadusel korrigeerib või õpetab uusi oskusi ning nõustab vanemaid koduste tegevuste osas. 

Kestvus: kuni 45 min


E-konsultatsioon

Füsioterapeudi või tegevusterapeudi nõustamine e-kirja teel. Küsimus saata info@fysiomed.ee. Teenus eeldab ettemaksu pangaülekandega (a/a) . Palume lisada maksekorraldus e-kirjale.


Lastemassaaž

Klassikalise Rootsi massaaži võtetel põhinev üldmassaaž lastele. Vastavalt lapse probleemile (nt valud liigestes või lihastes, hüperaktiivsus, rühihäired) saab massaaži võtteid valida – toniseeriva või rahustava toimega, et saavutada soovitud tulemus. Lastemassaaži tehakse nii üksiku protseduuri kui kuurina.

Kestvus: 25 min


Imiku massaaž 

Massaaž on igati meeldiv ja kasulik protseduur imikule. Massaaži tulemusel paraneb imiku seedetegevus, kaaluiive ja une kvaliteet, lisaks on võimalik mõjutada kergemaid lihastoonuse erinevusi kehapoolte vahel. Vastavalt lapse vanusele saab massaaži kombineerida sobivate kehaliste harjutustega. Esimesel elukuul piisab lapsevanemal imiku silitamisest. Lapse kasvades saab planeerida koos terapeudiga juba erinevaid massaaživõtteid, asendeid ja võimlemisharjutusi.

Kestvus: kuni 25 min


Imiku kodune ujutamine

Imiku ujutamine on mänguline tegevus vees, mis pakub lapsele suurt rõõmu. Laps naudib väga vees olekut ning vees on tal kerge oma käsi ja jalgu liigutada. Vesi loob soodsad eeldused lapse hügieeniliste harjumuste kujundamiseks, karastab last ning tugevdab tema tervist. Toetades õigesti imiku keha, saab vannis teha erinevaid harjutusi nii selili, kõhuli kui ka vertikaalses asendis. Koduujutamine on nii lapsele kui vanemale hea ettevalmistus avalikesse ühisbasseinidesse minekuks. Ujutamise teenus on sobiv kuni 7kg lastele.

Kestvus: kuni 45 min


Imiku ujutamise õpe lapsevanemale

Imiku ujutamise õpe on lapsevanematele, kellel on kodus suur vann ja soov ise oma last turvaliselt ujutada. Kui on tunne, et jääb julgusest või oskusest puudu oma beebit ise ujutada, siis füsioterapeudi juhendamisel õpid selgeks erinevad lapse hoidmise ja ujutamise võtted. Koduujutamine on nii lapsele kui vanemale hea ettevalmistus avalikesse ühisbasseinidesse minekuks. Ujutamise teenus sobib kõige paremini kuni 7kg lastele. Iseseisvaks lapse ujutamiseks piisab 1-2 tunnist, et vajalikud oskused omandada ja kinnistada.

Kestvus: kuni 45 min


Beebide ja väikelaste füsioteraapia

Väikelapse ravis algab füsioteraapia lapse esimestest elukuudest. Varajane sekkumine aitab imikul ära hoida patoloogiliste liikumismustrite kujunemist ja suunata kujunemisjärgus olevate funktsioonide arenemist. Pediaatrilise spetsialiseerumisega füsioterapeut hindab lapse ealisele arengule omast kognitiivset ning liigutuslikku sooritusvõimet ja kõrvalekaldeid normsooritusest, tuvastab probleemi, püstitab teraapia eesmärgid ja planeerib ning viib läbi sobiva teraapia lapse aitamiseks. Teraapia lõppeesmärgiks on saavutada lapse normaalne või võimalikult normilähedane füüsiline areng ning tagada parem elukvaliteet hilisemas elus (võimalikult vähene kõrvalise abi vajadus oma igapäevastes tegevustes (nt liikumine, hügieen, söömine, riietumine). Teraapia osad võivad olla ravimassaaž, kinesioteipimine, arendavad harjutused, lapsevanema nõustamine või väljaõpe koduseks tegevuseks.

Füsioterapeudi poole saab lapsevanem pöörduda omaalgatuslikult või lapse raviarsti soovitusel. Üldiselt viiakse ravi läbi (intensiivse) kuuri(de)na. Oluline on ravi järjepidevus ja lapsevanema osalus. Teraapia läbiviimine kodus või Fysiomedis võimaldab alustada raviga koheselt ning suunduda seejärel riiklikule teenusele (nt kui ollakse ravijärjekorras füsioterapeudi vastuvõtule).

Kestvus: kuni 45 min


KÜSI NÕU või BRONEERI AEG